Najlepsze czasopisma dla rodziców. Jakie magazyny wybierać?

Najlepsze czasopisma dla rodziców. Jakie magazyny wybierać?

Najlepsze czasopisma dla rodziców. Jakie magazyny wybierać?

Decyzja o rodzicielstwie stawia nas przed szeregiem wyzwań, którym chcą sprostać rodzice. Magazyn o tematyce parentingowej to jeden z niezastąpionych pomocników w przecieraniu takich ścieżek. Poniżej prezentujemy zestawienie najlepszych czasopism dla rodziców. 

Czasopisma dla rodziców- czy warto po nie sięgnąć?

Stojąc przed wyzwaniem, jakim jest przygotowanie się do macierzyństwa, a następnie wychowanie dziecka, warto korzystać z wszelakich metod edukacyjnych i wspierających. Mimo coraz szerszego dostępu do wiedzy w formie elektronicznej, poradniki w klasycznej, papierowej wersji nadal cieszą się dużą popularnością. Z ich pomocą będziemy mieli dostęp do najważniejszych informacji, oferowanych przez profesjonalistów, dotyczących każdego aspektu rodzicielstwa- począwszy od pierwszego trymestru ciąży, aż do porad żywieniowych czy edukacyjnych. Jest to niezaprzeczalne kompendium wiedzy, który służy nie tylko edukacji rodziców, ale także, dzięki wymienianych w nim doświadczeniach, korzystnie wpływa na ich komfort psychiczny.

Czasopisma dla rodziców. Jakie czasopisma wybierać w czasie ciąży?

  1. “Mamo, to ja” 

Ponadczasowy magazyn dostępny zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej. Dostępne artykuły wspierają także przyszłych rodziców, planujących powiększenie rodziny. Publikacje mają charakter poradnikowy i poruszają między innymi kwestię:

  • odżywiania w czasie ciąży i podczas połogu,
  • higieny 
  • polecanych suplementów diety
  • chorób w czasie ciąży
  • ćwiczeń i aktywności fizycznej polecanej dla kobiet w ciąży 

Przyszli rodzice mogą dowiedzieć się także, jak prawidłowo przygotować się do okresu macierzyństwa. Czasopismo obejmuje nie tylko okres ciąży i połogu, ale także zawiera liczne artykuły dotyczące dzieci w każdym wieku. Zaletą magazynu jest sekcja pytań od czytelników, dzięki której rodzice będą mogli porównać swoje doświadczenia. 

      2. “Będę mamą” 

Czasopismo skierowane dla kobiet w ciąży, które pomaga przygotować im się do nowej, życiowej roli. Mnóstwo porad ekspertów i ciekawe artykuły dotyczące ciąży z pewnością sprawiają, że ten magazyn jest niezbędnikiem każdej przyszłej mamy. 

    3. “Mint”

Mint to czasopismo o nieco nowocześniejszej formie. Oprócz porad ciążowych i rodzicielskich zawiera artykuły lifestylowe oraz liczne felietony i publikacje. 

   4. ” Dobra mama”

Czasopismo “Dobra mama” posiada odrębne działy- poświęcone dla mamy i dla taty. Teksty pisane są przez ekspertów, a oprócz artykułów ciążowych znaleźć można też teksty dotyczące mody, zdrowia i urody, co z pewnością będzie doskonałą odskocznią dla przyszłych rodziców. 

Czasopisma dla rodziców. Najlepsze poradniki dotyczące wychowania 

Ciąża i okres niemowlęcy dziecka to nie koniec wyzwań jakie czekają rodziców. Wychowanie i wspieranie dziecka w jego rozwoju to proces ciągły, a potrzeby naszej pociechy potrafią zmieniać się bardzo szybko. Czasopisma oferują porady dotyczące każdego aspektu życia dziecka. Do najpopularniejszych czasopism należą:

  1.  “Świat przedszkolaka”

Czasopismo dedykowane dla rodziców obecnych lub przyszłych przedszkolaków. Znaleźć w nim można artykuły dotyczące edukacji i zabawie, a także liczne porady i wskazówki potrzebne w etapie rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym. 

      2.  “Zdrowe dziecko”

Magazyn skupiający się głównie na zdrowiu i prawidłowym funkcjonowaniu organizmu dziecka. Artykuły zawierają opisy popularnych chorób i schorzeń wieku dziecięcego, a także porady i wskazówki w obserwacji objawów. W magazynie znaleźć można opis poszczególnych etapów rozwoju dziecka. 

    3. ” Dzieci- magazyn dla rodziców”

Magazyn parentingowy, poruszający tematy budowania zdrowej relacji z dzieckiem. Dużą zaletą jest dział z pomysłami na zabawy, a także krótkie recenzje książek dla dzieci. 

 

Dodaj komentarz