Czy aqua zumba lepsza niż aqua aerobik?

Czy aqua zumba lepsza niż aqua aerobik?

Aqua zumba to innowacyjna odmiana tradycyjnych zajęć zumby, które odbywają się w basenie. Wykonywanie kroków i układów choreograficznych w wodzie nie tylko intensyfikuje spalanie kalorii, ale również minimalizuje obciążenia stawów. To sprawia, że aqua zumba jest doskonałą formą aktywności dla osób z różnymi poziomami sprawności fizycznej. Czy aqua zumba jest lepsza niż aqua aerobik? 

Zumba i aerobik – czym się różnią? 

Aerobic to pojęcie, które obejmuje znacznie więcej niż zumba. W jego ramach mieści się nie tylko zestaw rytmicznych ćwiczeń ruchowych, takich jak fat burning, aeroboxing czy zumba, ale również różnorodne treningi o charakterze siłowym. 

Zumba, z kolei, to dynamiczny trening aerobowy oparty na elementach tanecznych. Łączy w sobie aerobik z krokami latynoskich tańców oraz czasem nawet ćwiczeniami siłowymi. Charakteryzuje się prostymi i łatwymi do opanowania krokami, co sprawia, że są one dostępne dla uczestników o różnym poziomie zaawansowania. Warto zaznaczyć, że sale do ćwiczeń z zumby zazwyczaj nie posiadają luster, co pozwala unikać stresu związanego z ewentualnymi niedociągnięciami tanecznymi. Zajęcia zumby nie tylko efektywnie spalają kalorie i wzmacniają serce, ale także stanowią formę treningu interwałowego, dzięki zmiennej intensywności wykonywanych ćwiczeń. To najlepsza forma spalania tkanki tłuszczowej i delikatnego kształtowania mięśni. 

Jak wygląda aqua zumba? 

Aqua zumba Bydgoszcz to innowacyjny trening grupowy, który odbywa się w basenie. Woda sięga do pasa lub nieco wyżej, dzięki czemu umiejętność pływania nie jest konieczna. Uczestnicy podążają za ruchami instruktora, który stojąc na krawędzi basenu, gracją demonstruje kroki taneczne. Zapewnia to doskonałą widoczność dla wszystkich. Całość uzupełniana jest energetyczną muzyką w stylu latino, tworząc niezapomniane połączenie fitnessu, zabawy i relaksu 

Jakie zalety ma aqua zumba?

Aqua zumba to niezwykle wszechstronny trening fitnessowy. Oprócz ogólnego wzmacniania ciała, doskonali również koordynację ruchową i poprawia sylwetkę. Jednocześnie mniej obciąża dla stawy niż tradycyjne zajęcia “na sucho”. Dzięki temu, że woda stanowi naturalną podporę dla stawów i kręgosłupa, znacznie zmniejsza się ryzyko kontuzji. To idealne odciążenie dla kręgosłupa, który męczymy na co dzień. Aqua zumba staje się zatem doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla tych, którzy pragną kompleksowego treningu, ale także dla osób borykających się z dolegliwościami bólowymi w okolicy pleców.

Dodaj komentarz